|
|
| Merknaam: | HSTECH |
| Modelnummer: | HS-810 |
| Moq: | 1 st |
| Prijs: | negotiable |
| Betalingsvoorwaarden: | T/T |
| Toeleveringsvermogen: | 1 Instellen |
| Component | Included |
|---|---|
| Touch screen control system | Yes |
| Alarm system | Yes |
| Durable 304 stainless steel construction | Yes |
| Programmable cycle cleaning solutions | Yes |
| Cleaning solvent recycling system | Yes |
| Three cleaning bars (top, middle, bottom) | Yes |
| Observation cleaning window | Yes |
| Stainless steel PCB structure | Yes |
| Chemical cleaning hot water cycle system | Yes |
| Exhaust air connector | Yes |
| Fast connection cleaning spray bar | Yes |
| Low liquid automatic solvent filling system | Yes |
| Cleaning basket: 610×560×100mm, dual layer | Yes |
| 3 PH, 380 VAC, 5 wires power supply | Yes |
| Option | Availability |
|---|---|
| 0.3T/H DI water producing device (resistivity above 15 meters) | Yes |
| Customized fixtures | Yes |
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Machine size | L1500 × W1300 × H1830 (mm) |
| Inner chamber size | L690 × W620 × H715 (mm) |
| Cleaning basket size | 610 × 560 × 100 (mm), dual layer |
| Machine power | Approx 26kW |
| Control mode | Touch screen + PLC |
| Machine body material | 304 stainless steel |
| Mesh material | 304 stainless steel |
| Power supply | AC380V 50HZ 65A |
| Air supply | 0.45Mpa~0.7Mpa |
| Weight | Approx 600kg |
| DI water requirement | >15MΩ |
| DI water inlet | 0.5 m³/h |
| Noise | < 70 dB |
| Spraying pressure | 30-40psi |
| PCBA thickness | 0-100mm |
| PCBA weight | Less than 10kg |
| Chemical cleaning temperature | 25-75℃ |
| Drying temperature | Max 99℃ |
| Spray pipe installation | Fast connector, easy replacement |
| Water pipe installation | Fast connector, easy maintenance |
| Chemical solvent filter | 0.45μm (filters solder paste, rosin, and flux contaminants) |
| DI water filter | 0.45μm (filters solder paste, rosin, and flux contaminants) |